Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada odbył się uroczysty poranek z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki obejrzały  film "Polskie Symbole Narodowe Polak Mały”, podczas którego  utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych i wydarzeń  historycznych naszej Ojczyzny. Wydarzenia historyczne związane z tym świętem pomogła zrozumieć im wysłuchana  piosenka „Co to jest niepodległość”. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały flagi naszej ojczyzny. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.  Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszej grupie.