Podczas listopadowych zajęć przedszkolaki zostały wprowadzone w niezwykły świat ceramiki. Usłyszały o właściwościach gliny, dowiedziały się jakie są etapy powstawania gotowego produktu ceramicznego oraz miały okazję przekonać  się jak z gliny wyczarować misia. Na początek przyniosły do szkoły różne gliniane przedmioty i stworzyły  z nich kącik tematyczny. Następnie przygotowały siatkę tematyczną, gdzie zapisywały  pytania i stawiały hipotezy odpowiedzi. Podczas zajęć przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały, wałkowały i kroiły kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty. Gdy prace z gliny wyschły i stwardniały zostały pomalowane. Sama zabawa gliną była dla dzieci przyjemnością, a kiedy zaczęły powstawać małe arcydzieła dzieci były zachwycone co widać na załączonych zdjęciach.