Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.

Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.

Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.

A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję.

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Również w naszym oddziale przedszkolnym upłynął na wzajemnym okazywaniu sobie życzliwości, dobroci i przyjaźni. Tradycją w naszej szkole jest poczta walentynkowa. Dzieci na zajęciach wykonały walentynkowe prezenty dla wylosowanego przyjaciela, a w domu wspólnie z rodzicami przygotowały walentynkowe kartki dla wybranego przez siebie kolegi lub koleżanki. Następnie wrzucały je do specjalnej skrzynki. Miłym zaskoczeniem była ogromna ilość przygotowanych „walentynek”. Większość dzieci otrzymała ich po kilka. Na koniec tego czerwonego dnia rodzice przygotowali dla każdego dziecka czekoladowe serduszko, gofry w kształcie serca i faworki.

W tym dniu odbył się również baśniowy bal przebierańców. W pięknie udekorowanej sali przedszkolaki bawiły się przy rytmach znanych piosenek z repertuaru dziecięcego i klasycznego. Pojawiły się też konkurencje zręcznościowe dla dzieci. Miłym akcentem dla łasuchów był słodki poczęstunek. Przedszkolaki wspaniale prezentowały się w karnawałowych strojach i doskonale bawiły podczas balu. Ten dzień pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.