Dnia 01 października 2021r. klasy VIIA, VIIB, VIIIA, VIIIB pod opieką Pań Agnieszki Kality, Ewy Zjawińskiej, Lidii Poprawskiej, Anny Bursy wybrali się na wycieczkę do radomskiego kina świętując w ten sposób Dzień Chłopaka. Decyzją większości uczniów wybór padł na film pt. "Czarny młyn". Film  ten to opowieść rozgrywająca się w małym, spokojnym miasteczku, w którym żyje Iwo i jego grupka przyjaciół. Młodzież ma wrażenie, że w miejscu, w którym żyją, nie czeka ich nic ciekawego, żadna życiowa przygoda. Coraz częściej zwracają swoją uwagę na stary zrujnowany młyn, górujący nad miasteczkiem. Postanawiają się tam udać. Gdy wchodzą do młyna, w spokojnym miasteczku zaczynają dział się niepokojące wydarzenia, które wpłyną na ich życia, a także przyjaźń.

Wyjście było miłą odskocznią od ciągłej nauki. Pozwoliło też młodzieży miło spędzić ze sobą chwile w okolicznościach innych niż szkolne.