„Jestem sobie mały miś,

Znam się z dziećmi nie od dziś”.

W dniu 25 listopada dzieci z grupy Oa i Ob uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Misia Pluszowego. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim misiowym przyjacielem. Dzieci poznały historię pluszowego misia, opowiedziały historię swoich misiów, a także bezbłędnie nazwały misie ze znanych im bajek. Największą atrakcją okazały się jednak być „misiowe zawody”, w których dzieci podzielone na dwie drużyny musiały pokonać tor przeszkód ze swoim misiem. Po każdej konkurencji dzieciom towarzyszył okrzyk „co ma być to będzie misia biorę wszędzie”. Dzieci wspólnie mówiły wierszyk, bawiły się w „starego niedźwiedzia” oraz „kudłatego niedźwiedzia, mogły także zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, którą wspólnie przygotowały. W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs na najpiękniej wykonanego misia. Zwycięzcami okazali się być w kategorii dzieci 5-letnich Adam Adamkiewicz i Ewa Towarek, zaś w kategorii dzieci 6-letnich Maja Małek, Kacper Łoboda, Nina Wasik, Gabriela Sawicka i Maja Szczytowska. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe odznaki oraz słodkie upominki. Dla wszystkich dzieci był to dzień pełen uśmiechu i wspólnej zabawy. Cieszymy się, że pomimo coraz to bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija i mamy nadzieję, ze ten dzień zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

Opracowała Kamila Kiljanek