30 listopada w oddziałach przedszkolnych zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Andrzejki w naszej szkole to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą monet wrzuconych do wody, zapałek rozrzuconych na dywanie, przedmiotów przykrytych kubeczkami, słodkich cukierków itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Przedszkolaki miały też do wykonania magiczne zadania. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Andrzejkowych zabaw a rodzicom za przygotowanie magicznych strojów, dyplomów i słodkiego poczęstunku. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się pysznymi babeczkami. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

Opracowała  Barbara Panek