Światowy Dzień Misia był okazją do przyniesienia do szkoły ukochanych przytulanek. Uczniowie tworzyli wraz z nimi kreatywne dialogi. Maskotki - misie przewodziły wtedy w rozwiązywaniu zagadek i zadań, których bohaterami były niedźwiadki. Towarzyszyły także dzieciom przy układaniu mini - puzzli z wizerunkami misia.

Uczniowie klasy I bardzo chętnie bawią się w teatr. Wykorzystują do odgrywania scenek teatralnych gotowe kukiełki czy pacynki oraz lalki wykonane z kartonu według szablonu, uszyte ze skarpety, zrobione z bibuły, tkanin, piłeczek itp. Wielką przyjemnością okazał się być teatrzyk paluszkowy, w którym dłonie odgrywają znaczącą rolę, zamieniając się w króla, rycerza czy smoka na potrzeby przedstawienia.

Okazją do świetnej zabawy może być także sytuacja poznawania nowej litery. W trakcie  nauki pisania litery "b" uczniowie z radością napompowali kolorowe baloniki, ozdobili je mazakami w wymyślne wzory, a potem na lekcjach w-f wykorzystywali do twórczych ćwiczeń i zabaw. Radości i śmiechu było przy tym mnóstwo.

W nastrój świąteczny wprowadziły dzieci wspaniałe stroje z typowo mikołajkowymi naszywkami, zakupione na 6 grudnia przez rodziców pierwszoklasistów. Po wizycie w Wiosce Świętego Mikołaja i spotkaniu z tak długo oczekiwanym gościem nie mogło w klasie zabraknąć edukacyjnych zadań o tematyce mikołajkowej.

To tylko niektóre migawki z naszego klasowego uczenia się poprzez zabawę. Z całą pewnością pomysłów na kreatywne zajęcia nam nie zabraknie i chętnie się pomysłami na dobrą zabawę podzielimy.

Wychowawca klasy I

Agata Seta