• PSP Mniszek

  • PSP Mniszek

  • PSP Mniszek

  • PSP Mniszek

Copyright 2023 - Custom text here

Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w projekcie „Europa i ja”, który sprawia im wielką radość, bo każdy nowy miesiąc niesie ze sobą nowe zadanie do wykonania.

W listopadzie dzieci poszerzyły swoją wiedzę o wybranym kraju poprzez obejrzenie bajki „Bolek i Lolek w Hiszpanii” oraz „Nowe przygody Madeline”. Dzieci zapoznały się z architekturą, krajobrazem danego kraju, poznały obyczaje wybranych państw.

W grudniu zadaniem dzieci było stworzenie słowniczka obrazkowego. Grupa Ob stworzyła słowniczek związany z tematyką Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci narysowały choinkę, gwiazdę, prezenty, rodzinę, Świętego Mikołaja, by następnie poznać jaką noszą nazwę w języku hiszpańskim. W pamięci dzieci z pewnością zapisze się nazwa Świętego Mikołaja, który po hiszpańsku znaczy Papa Noel. Z kolei dzieci z grupy 0a poznały podstawowe zwroty w języku francuskim takie jak: Dzień dobry, do widzenia, dziękuję, kocham. Do każdego poznanego słowa również dołączony był rysunek bądź historyjka obrazkowa.

Opracowała Kamila Kilianek