Wiosna to piękna i radosna pora roku, taki też był piękny, ciepły i bardzo radosny Pierwszy Dzień Wiosny, na który z utęsknieniem czekały przedszkolaki. 21 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych pożegnały zimę i powitały wiosnę. Wraz z pięknie wystrojoną Marzanną wyruszyły na spacer niedaleko szkoły, wypatrując zwiastunów wiosny. Gdy dotarły na miejsce czekała na nich niespodzianka w postaci ogniska. Dzieci samodzielnie smażyły kiełbaski, bawiły się na placu zabaw oraz korzystały z tamtejszej siłowni. Przedszkolaki donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę. W tym roku ze względu na to, że Marzanna została wykonana z materiałów ekologicznych, nie została wrzucona do rzeki, lecz spalona w ognisku. Dzieci szczęśliwe wróciły do swoich sal, dzieląc się już w drodze swoimi wrażeniami, jak był to mile dla nich spędzony wspólnie czas.

Mamy nadzieję, że wiosna posłucha przedszkolaków i zagości u nas na dobre.

Opracowała Kamila Kiljanek