14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość. Liczba π lub ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy.

W naszej szkole również obchodziliśmy to ważne święto - uczniowie przyłączyli się do świętowania, przygotowując plakaty promujące „Dzień Liczby Pi”. W klasach czwartych i piątych  uczniowie wykonywali eksperyment matematyczny, podczas którego otrzymywali przybliżone wartości liczby Pi,  a uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych rozwiązywali escape room „Muzeum Liczby Pi”, podczas którego dowiedzieli się ważnych informacji i ciekawostek o liczbie Pi. Został rozstrzygnięty konkurs na zapamiętanie najdłuższego rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Natalia Nawara kl. 7a

II miejsce – Patrycja Nasiadko kl. 7b

III miejsce – Zuzanna Czubak kl. 4.

Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy, nagrody, słodycze oraz - razem z pozostałymi uczestnikami konkursu - matematyczne bony upominkowe.

Uwieńczeniem tego dnia było zjedzenie pysznych Pi – ciasteczek. Święto Pi, niewątpliwie, miało walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób uatrakcyjnienia naszego szkolnego życia.

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.

Nauczycielki matematyki: Dorota Woźniak, Lidia Poprawska i Anna Sadownik