W dniu 09.05.2022r. uczniowie klas VIIA, VIIB, VIIIA, VIIIB wraz z wychowawczyniami wybrali się  w ramach projektu  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do biblioteki UTH Radom. Celami wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych;  kształtowanie poczucia szacunku dla książek;  wyrabianie u młodzieży nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki; poznanie pracy bibliotekarza; możliwość wypożyczenia książek; zapoznanie się z nowoczesnymi programami wykorzystywanymi w bibliotece. Uczniowie mieli też możliwość zwiedzenia wydziału: medycyny, prawa oraz mechanicznego. Poznali na czym polega praca sędziego, adwokata, prokuratora, mogli założyć togi i spróbować poprowadzić sprawę na prawdziwej Sali rozpraw. Uzmysłowili sobie jak ważna jest też praca lekarza. Mogli skorzystać z nowoczesnych technologii takich jak: okulary 3D, drukarka 3D, praca z robotem. Uczniowie przyjechali  z wycieczki bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekają na kolejny taki wyjazd.