6 maja w naszej szkole odbył się apel poświęcony obchodom 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość ta  wpisana jest  w coroczny kalendarz uroczystości naszej Szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna  i Patriotyzm.

W celu upamiętnienia tak doniosłego faktu z historii Polski  uczniowie klas 7a, 7b, 8a oraz 8b  przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie recytowali z wielkim zaangażowaniem wiersze i śpiewali pieśni. Podczas uroczystości przypomniano definicję ustawy zasadniczej oraz przybliżono okoliczności ustanowienia konstytucji z 1791 roku. Podkreślono, że był to drugi tego typu dokument na świecie i pierwszy w Europie.

Po zakończeniu programu głos zabrała  Pani Dyrektor Lidia Gomuła  dziękując uczniom za piękne zaprezentowanie utworów literackich i muzycznych.