W poniedziałek  23 maja w oddziałach przedszkolnych naszej  szkoły odbyło się  spotkanie „Czytanie łączy pokolenia”, którego głównym celem było upowszechnianie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. W spotkaniu wzięły udział dzieci oraz zaproszeni goście - mamy, tatusiowie oraz babcie. Każdy z zaproszonych osób miał za zadanie przeczytać fragment książki. Lekturą, która zgromadziła miłośników wspólnego czytania była „Rodzina sztućców” Madleny Szeligi. Książka opowiada o przygodach rodziny mieszkającej w szufladzie babci Eleonory. Rodzina Sztućców jest trzypokoleniowa, składa się z dziadka Noża, taty Widelca, mamy Łyżki i dzieci – Łyżeczki i Widelczyka. Autorka w sprytny sposób zaznajamia dzieci z zastosowaniem sztućców i pomaga wprowadzić dzieci w świat kuchni. Po przeczytaniu dzieci miały wykonać zadania: wskazać obrazek, na którym zostało prawidłowo przygotowane narycie, jak również wskazać niewłaściwe zachowania przy stole. Miały też prawidłowo ułożyć sztućce przy talerzyku czy powtórzyć rytm z ułożonych sztućców. Następnie dzieci zaprezentowały inscenizację  „Teatrzyk na stole” Wandy Chotomskiej, zaśpiewały piosenkę i zatańczyły taniec ze sztućcami - pałeczkami. Dekoracje na spotkanie zostały przygotowane przez dzieci. Były to plakaty przedstawiające rodzinę sztućców. To spotkanie było też okazją do złożenia życzeń z okazji zbliżającego się Dnia Mamy. Dzieci pięknie wyrecytowały wierszyki, zaśpiewały piosenkę o wesołej rodzince. Miały też okazję zaśpiewać piosenkę w języku angielskim. Na zakończenie wręczyły Mamom własnoręcznie wykonane prezenty. Czas upłynął w miłej rodzinnej atmosferze.