Publiczna Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Krajowej 72 Pułku Piechoty w Mniszku została jednym z tegorocznych laureatów Ogólnopolskiego Konkursu "Nasz projekt eTwinning 2022".W ramach konkursu uczniowie klas VI i VIIb realizowali międzynarodowy projekt "The Calendar of Emotions&Values". Jego koordynatorką była nauczycielka języka angielskiego - pani Martyna Minda. Nasz projekt zwyciężył w kategorii DEBIUT (debiut nauczyciela i szkoły) w konkursie „Nasz projekt eTwinning 2022”.

Koordynatorka projektu, pani Martyna Minda, odebrała nagrodę podczas uroczystej ceremonii, która odbyła się 6 czerwca w Warszawie, w Fortecy Kręglickich. Dodatkowo otrzymała statuetkę oraz list gratulacyjny od Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W międzynarodowym projekcie uczestniczyło 5 szkół z trzech krajów: Polska, Hiszpania, Turcja. Uczniowie brali udział w różnych działaniach związanych z emocjami i wartościami, takimi jak tolerancja, przyjaźń, miłość, szczęście, strach i stres. W projekcie wykorzystano nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne, które zostały uznane za szczególnie oryginalne i nowatorskie w skali krajowej. Projekt został ujęty w publikacji „Zwycięskie projekty w konkursie eTwinning 2022” jako przykład dobrej praktyki, wartej upowszechnienia zarówno w kraju, jak i za granicą.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z ceremonii rozdania nagród eTwinning 2022: https://etwinning.pl/aktualnosci/ceremonia-rozdania-nagrod-etwinning-2022