22 czerwca 2022  miała miejsce uroczystość pożegnania uczniów klas ósmych. Uczestniczyli w nim oczywiście absolwenci, dyrekcja szkoły Pani Lidia Gomuła,  jej zastępca Pani Beata Stanik, Wójt Gminy Wolanów Pani dr Ewa Markowska – Bzducha , Sekretarz  Urzędu Gminy Pani Małgorzata Szczepaniak, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Iwona Sawicka, ksiądz Proboszcz Adam Kuc, przedstawiciele grona pedagogicznego, rodzice oraz delegacja klas 7, która pożegnała swoich starszych kolegów i koleżanki.

Uczniowie klas ósmych złożyli uroczyste przyrzeczenie na zakończenie szkoły podstawowej, po którym nastąpiło przekazanie sztandaru młodszym uczniom.

Ósmoklasiści akademią podziękowali dyrekcji, nauczycielom i rodzicom za trud i serce, życzliwość i wyrozumiałość, wskazywanie właściwych dróg i drogowskazów, dzięki którym doszli do tego etapu życia. Słowa podziękowania skierowali również do zaproszonych gości.

Na koniec uczennica klasy 7a Maja Sawicka  zaśpiewała piosenkę „Do widzenia przyjacielu”.  Siódmoklasiści pożegnali starszych kolegów, życząc im pomyślności i dalszych sukcesów w kolejnych etapach edukacji.
Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort dla wszystkich gości i absolwentów przygotowany przez młodszych kolegów.

Kończąc akademię  zebrani mogli zobaczyć prezentację ze zdjęć jak zmieniali się obecni absolwenci od klasy pierwszej do ósmej.

Na zakończenie Pani Dyrektor Lidia Gomuła wręczyła wspólnie z wychowawcami klas ósmych listy gratulacyjne rodzicom absolwentów.

Kochani Uczniowie, jeszcze raz życzymy: niech Wasz wysiłek i Wasza wytrwałość w pogłębianiu wiedzy i umiejętności przyniosą Wam kolejne sukcesy w nowej rzeczywistości szkolnej oraz dalszym życiu.  Nie bójcie się marzyć! Rozwijajcie swoje skrzydła……

Wasi Nauczyciele