24. czerwca uczniowie naszej Szkoły zakończyli rok szkolny 2021/2022, wielu z nich z upragnionym sukcesem, na który pracowali cały rok. Ponad 25% uczniów klas IV – VIII otrzymało świadectwo z czerwonym paskiem, a niewiele mniej Stypendium Dyrektora.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Po przywitaniu przybyłych gości absolwenci zatańczyli dla swoich nauczycieli, rodziców i młodszych kolegów poloneza. Następnie głos zabrała Dyrektor Lidia Gomuła, która podsumowała kończący się rok szkolny, wręczyła nagrody za wysokie wyniki w nauce oraz sukcesy osiągnięte w konkursach. Całemu gronu pedagogicznemu podziękowała za czas efektywnej i rzetelnej pracy a rodzicom za aktywny udział w życiu szkoły.

Obecny na uroczystości Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu pogratulował uczniom sukcesów i życzył udanych oraz bezpiecznych wakacji, a nauczycielom i rodzicom podziękował za całoroczny trud przygotowywania dzieci do dorosłego życia, wychowywania, edukowania i sprawowania opieki nad nimi.

Gratulacje, podziękowania i życzenia złożyła także Przewodnicząca Rady Rodziców, Iwona Sawicka.

Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi  miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.