Po przyjeździe do teatru podziwialiśmy jego wnętrze, zdjęcia aktorów i plakaty przedstawiające tytuły spektakli odgrywanych w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Gdy otrzymaliśmy bilety, pełni ciekawości weszliśmy do sali i zajęliśmy swoje miejsca. W tym samym czasie na scenie czekali już aktorzy. Po chwili światła zgasły i zaczęło się przedstawienie, pełne humoru. Sceneria była ukazana w bardzo ciekawy, nowoczesny sposób.  Na dużym rzutniku wyświetlane było tło, a wszystkiemu towarzyszyła muzyka.

Aktorzy ubrani byli, w zależności od sceny, w kolorowe szaty i współczesne ubrania. Największą uwagę zwróciła na siebie aktorka, która świetnie odegrała rolę matki i czarownicy, a swoim głosem wykonywała piękne arie operetkowe. Bliski kontakt aktorów z widownią, umożliwiał dzieciom odbiór sztuki w sposób bezpośredni i naturalny.

Spektakl bardzo nam się podobał. Był humorystyczny, a zarazem wzbudzający wzruszenie. Dzieci były nim zachwycone i swoim zachowaniem pokazały,  że teatr jest miejscem, w którym  wiedzą jak należy się zachować . Około godziny 12.00 pełni miłych wrażeń, wróciliśmy do szkoły. Wycieczka do radomskiego Teatru okazała się udanym wyjazdem.

Opracowała: Izabela Żurek