Wchodząc do Manufaktury dzieci poczuły wspaniałe zapachy słodyczy, które stworzyły przepyszną atmosferę. Przedszkolaki miały możliwość  zobaczyć cały proces powstawania cukierków i lizaków od momentu wylania gorącego karmelu na stół po złożenie całego wzoru cukierka lub lizaka. Słodycze mimo pięknych kolorów barwione były głównie naturalnymi barwnikami z warzyw, owoców i ziół bez użycia konserwantów. Po skończonym pokazie dzieci uczestniczyły również w warsztatach, w trakcie których samodzielnie wykonały lizaki. Wszystko odbywało się z zachowaniem  wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny. Na zakończenie warsztatów, każdy otrzymał swoje dzieło - pięknego lizaka oraz paczuszkę kolorowych cukierków w prezencie. Słodycze, których twórcami byli nasi mali cukiernicy, wyglądały bajecznie. To był bardzo kolorowy i słodki dzień.