Dzięki uprzejmości Pana Pawła Kiliana uczniowie klas pierwszych PSP w Mniszku uczestniczyli w darmowych warsztatach cukierniczych, realizując tym samym projekt edukacyjny „Kim będę, kiedy dorosnę”. Podczas warsztatów dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o cukierniku, dowiedziały się jak wygląda zakład cukierniczy oraz same na chwilę stały się „małymi cukiernikami”. Pierwszoklasiści ubrani w fartuszki oraz czepki, najpierw starannie umyli ręce, by następnie zabrać się do pracy. Dzieci zostały podzielone na trzy grupy. Pod czujnym okiem koordynatora robiły pierniczki w przeróżnych kształtach, wypełniały babeczki oraz ozdabiały je czekoladą i kolorową posypką. Gdy wypieki były już gotowe, pracownicy zakładu zapakowali je w kartonowe pudełka. Smakołyki zostały przywiezione do szkoły firmowym samochodem. Każde dziecko otrzymało pudełko z łakociami.

Zarówno uczniowie, jak i wychowawcy klas byli zachwyceni warsztatami oraz ogromną życzliwością właścicieli oraz pracowników cukierni „Kilian”.

Jeszcze raz w imieniu dzieci, wychowawców oraz dyrekcji szkoły serdecznie DZIĘKUJEMY!

Opracowała:

Izabela Żurek