Na początku kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.  Dlaczego ustanowiono go 2 kwietnia? Data nie jest przypadkowa. 2 kwietnia 1805 roku urodził się duński bajkopisarza Hans Christian Andersen.

Z tej okazji w naszej szkole odbyły się akcje czytelnicze. Dzieci z oddziału przedszkolnego obejrzały teatrzyk kamishibai „Księżniczka na ziarnku grochu”. Dzieciom bardzo podobała się nietuzinkowa forma przedstawienia. Później miały zadaną pracę plastyczną – wykonanie zakładki do książki. Dzieci układały również puzzle przedstawiające różne baśnie.

Natomiast dla starszych uczniów zostały przygotowane prezentacje multimedialne oraz filmiki, które zostały omówione na godzinach wychowawczych. Dotyczyły one następujących zagadnień:

• Jak powstaje książka.
  • Dlaczego warto czytać książki.
  • Największe rekordy ze świata literatury i książki.
  • Książkowe ciekawostki.
  • Historia książki.