W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa 2023 naszą szkołę odwiedziła p. Małgorzata Plewik, przedstawicielka Kampanii Społecznej „Bezpieczny Przejazd”, ambasador bezpieczeństwa PKP – Polskie Linie Kolejowe S.A. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, filmiki oraz spot reklamowy. Dzieci poznały znaki i przepisy ruchu drogowego podczas przekraczania torów oraz poznali zasady bezpiecznego pokonywania przejazdów kolejowo-drogowych i prawidłowego zachowania się na terenach ​kolejowych. Dodatkowo uczniowie mogli zobaczyć zdjęcia pojazdów po zderzeniu z pociągiem oraz nagrania z kamer znajdujących się na przejazdach kolejowo-drogowych. Uczniowie zdali sobie sprawę, że brawura, pośpiech i brak rozsądku to najwięksi zabójcy na torach. W trakcie spotkania uczniowie mogli wygrać nagrody za prawidłowo udzielone odpowiedzi. Na koniec prelekcji wszyscy uczniowie otrzymali gadżety (m.in. notatniki, długopisy, zakładki do książki, kieszenie na karty kredytową RFID, książeczki z zasadami zachowania się na przejeździe kolejowym, kolorowanki, zakładki, worki odblaskowe).

Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze spotkania i wzrosła ich świadomość bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.