W poniedziałek, 12 czerwca  uczniowie  naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na  dwudniową wycieczkę do Torunia.

Pierwszym punktem wycieczki był spacer po Starym Mieście. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku.  Zobaczyliśmy  pomnik  Mikołaja Kopernika, ratusz, Katedrę NMP,  „Fontannę  ze złotymi żabkami", kamienice mieszczańskie z końca XIII-XVIII w., Dom Kopernika - przypuszczalne miejsce urodzin słynnego astronoma.

Drugiego dnia odwiedziliśmy Planetarium. Pokaz dostarczył nam  wielu  wrażeń, a także pogłębił wiedzę o gwiazdach i planetach. Wykonaliśmy również pierniki według dawnych technik, a także odwiedziliśmy Muzeum Piernika. Po zwiedzeniu największych atrakcji miasta dzieci miały możliwość zakupienia toruńskich pierników i pamiątek. Ostatnim punktem  wizyty w Toruniu był rejs statkiem.

Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Wróciliśmy zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.