12 czerwca2023r.  uczniowie klasy 7 pod opieką wychowawcy pani Doroty Woźniak oraz pani Małgorzaty Duchnik uczestniczyli w wycieczce do Radomia. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta na Uniwersytecie Technologiczno – Humanistycznym na Wydziale Mechanicznym, gdzie pani Kinga Skrzek zapoznała uczniów z szeroko pojętym drukiem 3D. Uczniowie poznali różne rodzaje drukarek oraz różne metody druku. Później sami wydrukowali kota i jeża. Następnie pan Paweł Marczykowski opowiedział uczniom o wirtualnej rzeczywistości oraz rzeczywistości rozszerzonej. Uczniowie dzięki okularom VR mogli skoczyć ze spadochronem, a także  pojeździć  rollercoaster`em. Następnie grupa udała się do kręgielni PLATINIUM, aby wspólnie spędzić czas i porywalizować na torze. Po zjedzeniu posiłku oraz lodów uczniowie wrócili do szkoły.