W dniu 16.10.23r. odbyła się wycieczka, którą zorganizowała p. Małgorzata Drab, a opiekunem była p. Małgorzata Duchnik.
Pojechał również z nami ks. proboszcz parafii w Mniszku Gustaw Kaczkowski, w wycieczce uczestniczyli uczniowie z klasy 5, 6, 7a i 7b. W Niepokalanowie uczniowie wstąpili do Rycerstwa Niepokalanej. Ks. proboszcz odprawił Mszę św. w intencji uczestników i za całą społeczność Szkoły Podstawowej w Mniszku. Msza św. była transmitowana przez internet i Radio Niepokalanów. Zwiedziliśmy kaplicę i mieszkanie św. Maksymiliana Kolbego oraz Muzeum Straży Pożarnej Franciszkanów. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie na lekcję muzealną, gdzie zwiedziliśmy skansen kolei wąskotorowej w ramach programu Kulturalna Szkoła na Mazowszu. Ostatnim punktem programu była Żelazowa Wola, miejsce urodzin kompozytora Fryderyka Chopina. Zwiedziliśmy dworek i przyległy piękny park, który przecinała rzeka Utrata.
Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.