• PSP Mniszek

  • PSP Mniszek

  • PSP Mniszek

  • PSP Mniszek

Copyright 2022 - Custom text here

4 października 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość poświęcenia i otwarcia nowej sali gimnastycznej. W tym niezwykle ważnym dla nas wydarzeniu udział wzięło wielu rodziców naszych uczniów oraz zaproszeni goście.

Najpierw odbyła się Msza święta w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela i św. Stanisława Kostki w Mniszku. Następnie uczestnicy uroczystości przenieśli się do nowo wybudowanego obiektu sportowego, gdzie odbyła się cześć oficjalna oraz część artystyczna.

Swoją obecnością zaszczycił nas Minister Marek Suski Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, który na ręce Pani Wójt Ewy Markowskiej – Bzduchy przekazał czek z Ministerstwa Sportu i Turystyki na dofinansowanie inwestycji na kwotę 715 tys. zł. Poza tym gościliśmy Kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Pana Krzysztofa Murawskiego, sekretarza Gminy Wolanów Panią Małgorzatę Szczepaniak, radnych gminnych z Przewodniczącym Rady na czele Panem Jackiem Murawskim.

Po przemówieniu dyrektora i symbolicznym przecięciu wstęgi ks. kanonik Adam Kuc dokonał poświęcenia nowej części szkoły. Następnie zaproszeni goście w swoich przemówieniach gratulowali pięknego i nowoczesnego obiektu, mówili o ważnej roli sportu w życiu człowieka, życzyli wielu sukcesów i sięgania po najwyższe trofea. Wójt Gminy Wolanów podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowoczesnej, pełnowymiarowej sali gimnastycznej.

W części artystycznej nasi utalentowani uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i sportowe, czym udowodnili, że dzięki wytrwałości i systematycznej pracy można osiągać zamierzone cele.
Na zakończenie wszyscy udali się na poczęstunek, za który ogromne podziękowanie należy się kołom gospodyń wiejskich z: Mniszka, Wawrzyszowa, Kolonii Wawrzyszów oraz Rogowej a także radzie rodziców.