25 października w Publicznej Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej 72 Pułku Piechoty w Mniszku odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów. Uczniowie polonezem rozpoczęli uroczystość. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przywitała wszystkich gości. Następnie dzieci wyrecytowały wiersze oraz zaśpiewały piosenki. W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszaki ślubowały dbać o swoją ojczyznę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz godnie reprezentować swoją szkołę. Po złożeniu ślubowania Wójt Gminy Wolanów Pani Ewa Markowska-Bzducha  wraz z Panią Dyrektor Lidią Gomułą dokonały pasowania dzieci na uczniów. Następnie dzieciom zostały wręczone dyplomy, książeczki, legitymacje szkolne, książeczki SKO oraz upominki. Pierwszoklasiści po uroczystości minutą ciszy oddały hołd patronowi szkoły-żołnierzom AK. Zgodnie z tradycją uczniowie posadzili w ogrodzie szkolnym drzewko pamiątkowe. Szczęśliwe dzieci wraz z rodzicami oraz wszystkimi gośćmi udały się na słodki poczęstunek.

Dziękujemy dyrekcji szkoły, gronu pedagogicznemu, Samorządowi Uczniowskiemu oraz rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tak ważnej dla pierwszoklasistów uroczystości.