27 listopada uczniowie klas 4,5 oraz 6mieli możliwość obejrzenia wyjątkowego spektaklu przygotowanego przez Teatr Piasku Tetiany Galitsyny (zwyciężczyni programu MAM TALENT). Była to „Opowieść wigilijna” na podstawie utworu Charlesa Dickensa o tym samym tytule. To pełna wzruszeń, romantyczna historia o głębokiej przemianie wewnętrznej głównego bohatera.

W magicznej sztuce malowania piaskiem, śniegiem oraz światłem uczniowie mogli wraz z postaciami dickensowskiej opowieści odczuć niepowtarzalną moc świąt Bożego Narodzenia –  czasu, kiedy to dobro przejmuje władzę nad ludzkimi sercami. Nie wiedzieliśmy, że za pomocą takich technik można wiernie oddać realia XIX-wiecznego Londynu i w dodatku wzbudzić tyle emocji.

Spektakl bardzo się podobał i zapewne na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.