W dniu 21 grudnia 2023r. odbył się w naszej szkole konkurs kolęd i pastorałek dla klas 0-3. Wzięło w nim udział dziesięcioro uczestników, po dwoje z oddziału przedszkolnego i klas młodszych. Wszyscy uczestnicy wykonywali kolędy i pastorałki z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Oddział przedszkolny reprezentowali: Ala Górska i Bartosz Adamkiewicz, kl. 1- Dawid Siara i Miłosz Jankowski, kl. 2A – Amelka Fokt i Tatiana Giezgała, kl.2B – Liliana Siara i Nela Pacek a kl. 3 – Maksymilian Włodarski i Oliwia Smagowska. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, Jury w składzie: Pani Dyrektor Lidia Gomuła, Pani Monika Dzik z Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie i Pani  Anna Bursa - nauczyciel muzyki z naszej szkoły, ogłosiło werdykt.

I miejsce zajął Bartosz Adamkiewicz z oddziału przedszkolnego za wykonanie pastorałki pt. "Pastuszek bosy,’’ II miejsce zajęła Amelia Fokt za wykonanie pastorałki "Świeć gwiazdeczko, świeć’,  a III miejsce zajęła Tatiana Giezgała za pastorałkę "Gore gwiazda Jezusowi’’. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.