Najwięcej radości i pozytywnych uczuć wzbudza zabawa z innymi dziećmi. Trzecioklasiści wspaniale bawili się podczas rywalizacji sportowych uczniów klas młodszych na boisku wielofunkcyjnym ,,Orlik”’. Ogromną frajdę i radość odczuwali na integracyjnym wyjeździe na pływalnię do Przysuchy, gdzie mogli wesoło bawić się, korzystając z sauny, zjeżdżalni czy licznych basenowych atrakcji.

Woda w innym stanie skupienia, tzn. w postaci śniegu i lodu, sprawiła wielką przyjemność podczas zabaw zimowych. Dzieci odczuwały ducha rywalizacji w trakcie wyścigów z saneczkami, w grze na śnieżki. Zimowa aura obudziła także odczucia troski o skrzydlatych przyjaciół, którym dzieci z chęcią wsypywały ziarenka do karmników.

Odczucia zainteresowania przyrodą towarzyszyły trzecioklasistom przez cały okres nauki. Zapoznawały się z otaczającym światem przy użyciu szkieł powiększających czy lornetek, rozbudzając w sobie poznawcze pasje odkrywców.

Uczucia troski o naszą planetę trzecioklasiści kształtowali podczas warsztatów ekologicznych w szkole. Podczas zajęć na terenie szkolnego ogrodu uczyli się segregować odpady i dowiedzieli się od ekologów wielu ciekawostek o recyclingu. Odczuli satysfakcję, gdy mogli praktycznie zadbać o naszą Ziemię i wysprzątać podczas akcji sprzątania świata teren przy boisku ,,Orlika”.

Uczucia satysfakcji i ambitnego podejścia do wykonywanych zadań towarzyszą uczniom klasy 3 przy wszelkich akcjach czy konkursach w szkole. Z ogromnym zaangażowaniem uczestniczą i wypełniają propozycje stawiane przez Samorząd Uczniowski, np. podczas Dnia Misia czy Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Wykazują się pomysłowością i kreatywnością przy wykonywaniu prac konkursowych, np. ,,Portret Nauczyciela”, ,,Mój ulubiony Miś”, ,,Postaci z bajek” czy ,,Dynie Halloween”. Podczas konkursów artystycznych na scenie, np. w konkursie  wokalnym „Kolędy i pastorałki”, uczniom towarzyszy radość z prezentacji własnych talentów, a widzom duma i podziw dla młodych wokalistów.

Uczucia podekscytowania, woli walki i chęci sprawdzenia swoich umiejętności logicznego myślenia towarzyszyły uczniom podczas zmagań w konkursie matematycznym „Leon”.

Z ogromną radością i zainteresowaniem trzecioklasiści odkrywali także uroki kina i tajniki teatru podczas klasowych autokarowych wyjazdów na spotkania z kulturą w Radomiu. Kultura przez wielkie ,,K” to także spotkanie z pisarką dla dzieci i młodzieży, p. E. Mikulską. Wywołało ono wiele przeróżnych emocji – od zaciekawienia, przez fascynację, aż do ekscytacji  z powodu uzyskanych autografów i uścisków od autorki. Te pozytywne przeżycia zaowocowały chęcią wypróbowania swoich sił w literackich próbach.  Powstały wprawki poetyckie trzecioklasistów dotyczące jesieni oraz krótkie wypowiedzi prozą na temat własnych uzdolnień i zamierzeń w ramach realizacji innowacji „Kim będę”.

Wiele pozytywnych emocji i przyjemności związanych było z wróżbami i zabawami andrzejkowymi. Uczniowie poprzez taniec wyrażali siebie i chętnie włączali się w zabawy prowadzone przez animatorów SU.

Uczniowie klasy trzeciej bardzo chętnie angażują się we wszelkie imprezy integracyjne. Dużą satysfakcję i radość z własnej siły sprawczej daje im samodzielne przygotowanie sałatek owocowych, zorganizowanie drobnych przyjęć, np. na Dzień Chłopaka, andrzejki czy wigilię.

Ogromne podekscytowanie, oczekiwanie i radość przeżywali trzecioklasiści podczas mikołajek. Spotkanie ze Świętym Mikołajem, prezenty to był wspaniały dar. Podobnie radosnym czasem była możliwość wykonywania przeróżnych zadań o tematyce mikołajowej i świątecznej, m. in. łamigłówek, zadań multimedialnych na tablicy interaktywnej czy choćby zajęć sportowych na sali gimnastycznej rozgrywanych w mikołajkowych czapkach.

Ostatni miesiąc przyniósł mnóstwo pięknych, wzruszających i wzniosłych przeżyć. Szkolne jasełka, klasowa wigilia wypełniona wspólnym kolędowaniem, życzeniami, łamaniem się opłatkiem i wigilijną degustacją. Chwile te upłynęły w miłej atmosferze, tym bardziej, że rolę wigilijnego gościa pełniła zaprzyjaźniona z nami nasza szkolna p. psycholog. Nieustannie pomaga uczniom pojąć i definiować przeżywane przez nich emocje i odczucia, zarówno te pozytywne, jak też negatywne.

Nie mogło też zabraknąć kartek świątecznych, w których dzieci zawarły swe życzliwe odczucia wobec najbliższych.

Powyższe migawki z życia klasy III ukazują dużą różnorodność wspólnych przeżyć, którymi trzecioklasiści chcieli się podzielić.

Wychowawca:
Agata Seta