W grudniu 2023 r. odbyło się spotkanie uczniów klas VII-VIII z przedstawicielami Posterunku Policji w Wolanowie na temat negatywnych skutków zażywania narkotyków i dopalaczy. Podczas zajęć policjanci przedstawili prezentację multimedialną na temat skutków zażywania narkotyków i dopalaczy oraz materiał filmowy dotyczący problematyki podawania innym osobom niebezpiecznych substancji. Następnie w trakcie pogadanki przedstawili konsekwencje używania substancji psychoaktywnych w sferze psychicznej, fizycznej i społecznej.

Spotkanie miało na celu nie tylko podniesienie świadomości związanej z narkomanią, ale także poszerzenie wiedzy młodzieży na temat niebezpiecznych konsekwencji zażywania substancji psychoaktywnych oraz uświadomienie słuchaczom, że beztroskie eksperymentowanie z dopalaczami jest bardzo niebezpieczne. Wizyta policjantów uwrażliwiła uczniów na niezwykle istotny problem, jaki w dzisiejszych czasach stanowią narkotyki i dopalacze.