W dniu 06 III 2024 roku drużyna uczniów klas młodszych naszej szkoły wzięła udział w III Powiatowym MiniTurnieju Wiedzy o BRD dla uczniów klas I – III, którego organizatorem był radomski WORD oraz PSP nr 5 w Radomiu. Rozgrywki powiatowe zostały poprzedzone kilkustopniowymi eliminacjami wewnątrzszkolnymi – klasowymi oraz szkolnymi dla 32-u chętnych uczniów. Rywalizacja była bardzo emocjonująca i na wyrównanym poziomie. Przeprowadzono kilka dogrywkowych testów wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Ostatecznie została wyłoniona trzyosobowa reprezentacja szkoły, w której skład weszli uczniowie: Antoni Czubak z kl. IIA, Zuzanna Adamkiewicz i Hanna Kapturska z kl. III.

Nasza szkolna drużyna była jedną z 15- u trzyosobowych zespołów rywalizujących ze sobą w zakresie znajomości przepisów i właściwego zachowania uczestnika ruchu drogowego. Turniej przebiegał trzyetapowo:

I etap - test wiedzy (składający się z 10- u pytań) o zasadach obowiązujących pieszych i kierowców na drogach, zasadach postępowania w różnych sytuacjach w ruchu drogowym;

II etap – układanie puzzli – znaków drogowych – uczestnicy mieli za zadanie ułożyć na czas taki sam znak drogowy, składający się z kilkuelementowych rozsypanych części;

III etap –zadanie praktyczne – każdy członek drużyny demonstrował poprawne zachowanie na drodze.

Komisja konkursowa po zliczeniu punktów uzyskanych przez wszystkich członków drużyn wyłoniła zwycięzców, którzy otrzymali cenne nagrody (m.in. głośniki, kaski rowerowe czy piłki). Najlepszym zespołem okazała się trójka uczniów ze szkoły w Pionkach, ale możemy być dumni z naszych reprezentantów – byli w czołówce, zajmując równorzędne piąte miejsce wraz z kilkoma szkołami. Wszystkie drużyny zostały nagodzone dyplomami, a uczniowie dostali upominki, m.in. w postaci ciekawych gadżetów i odblaskowych elementów.

Bezkonkurencyjna indywidualnie, uzyskując największą liczbę punktów, okazała się nasza trzecioklasistka – Hania Kapturska, która została laureatką Turnieju, wygrywając wspaniały rower.

Podsumowaniem niech będą słowa samej zwyciężczyni, które padły z ust Hani podczas wywiadu udzielanego mediom w odpowiedzi na zapytanie:
- "Skąd u Ciebie taka wiedza o zasadach obowiązujących uczestników ruchu drogowego?”

Hania z dużą pewnością w głosie mówi do kamery:
-"Takie rzeczy to po prostu trzeba wiedzieć!”

Niech będzie to zachętą dla wszystkich naszych uczniów, by starali się być jak najlepszymi znawcami przepisów BRD. Wszak za rok kolejna edycja turnieju i nowe szanse na wygraną dla następnych drużyn! Trzymamy kciuki i zachęcamy do udziału w zmaganiach konkursowych.

Jesteśmy dumni z całej drużyny reprezentującej naszą szkołę w MiniTurnieju wiedzy o BRD!

Gratulujemy Hani indywidualnego zwycięstwa i życzymy przyjemnej jazdy nowym rowerem!!!

Koordynator etapu szkolnego konkursu i opiekun drużyny:

Agata Seta