W zmaganiach matematycznych wzięli udział uczniowie klas IV - VIII. W kolejne dni wzięli oni  udział w następujących  konkursach: Dyktando matematyczne, Skojarzenia matematyczne, Rozwinięcie liczby Pi – konkurs na zapamiętanie jak największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi, Sylaba w wyrazach, Konkurs wiedzy o liczbie Pi – KAHOOT. Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:

Dyktando matematyczne:                I miejsce: Zofia Grzyb kl. 8

II miejsce: Jakub Wachowicz kl. 6

III miejsce: Antoni Grzyb kl. 8

Skojarzenia matematyczne:             I miejsce: Aleksander Godziński kl. 4

II miejsce: Szymon Mazurkiewicz kl. 8

III miejsce: Martyna Burzyńska kl. 8

Rozwinięcie liczby Pi:                      I miejsce: Luiza Smagowska kl. 5

II miejsce: Zofia Seredyn kl. 6

III miejsce: Piotr Kołacz kl. 5

Sylaba w wyrazie:                             I miejsce: Zofia Grzyb kl. 8

II miejsce: Martyna Burzyńska kl. 8

III miejsce: Zuzanna Defińska kl. 7b

Konkurs wiedzy o liczbie Pi:           I miejsce: Maja Drabik kl. 7b

II miejsce: Zuzanna Nasiadko kl. 4

III miejsce: Adam Nadgrodkiewicz kl. 4.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody, słodycze oraz matematyczne bony upominkowe.

Szkolne Święto Matematyki cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczniowie przygotowali gazetkę z informacjami na temat ludolfiny, które później wykorzystali podczas „Konkursu wiedzy o liczbie Pi”. Konkurs odbył się z wykorzystaniem aplikacji KAHOOT oraz sprzętu z projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Dziękuję wszystkich uczniom, którzy wzięli udział w odchodach Święta Matematyki w naszej szkole, a zwycięzcom serdecznie gratuluję!!!

Organizator Dorota Woźniak