18 marca 2024 gościliśmy w naszej szkole Teatr TAK z Radomia. Dzieci obejrzały edukacyjny spektakl teatralny "W 7 dni dookoła bajek” z elementami języka angielskiego.

Główny bohater Smok Smokowski - niestraszny zwierzak, choć straszny niejadek, którego rozgniewana mama wysyła w podróż po świecie bajek. Wędrówka trwała 7 dni, a każdego dnia Smok lądował w innej bajce Jana Brzechwy. W spektaklu wykorzystano fragmenty wierszy: Smok, Leń, Żuk, Kaczka Dziwaczka, Czerwony Kapturek, Katar, Tańcowała igła z nitką.

Spektakl zawierał elementy języka angielskiego oraz elementy interaktywne. Uczniowie nauczyli się dni tygodnia po angielsku czy zatańczyli taniec „Igła szyje, nić się wije”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach, a uśmiech radości gościł na ich twarzach.

Zjawińska, M. Minda