26 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości, która została zorganizowana w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Głównym celem akcji edukacyjnej jest zwracanie uwagi na to, że piesi i rowerzyści muszą być lepiej widoczni na drodze, szczególnie po zmroku.

W naszej szkole o ruchu drogowym rozmawiamy często. O tym, jak się zachować na ulicy, jak przechodzić przez jezdnię i o wielkiej roli różnego typu odblasków przypinanych do plecaków i ubranek.  Dziś nastąpiło podsumowanie naszych działań. Najpierw był występ uczniów oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej, którzy zademonstrowali umiejętności związane z bezpiecznym funkcjonowaniem w ruchu ulicznym. Dzieci pochwaliły się wiedzą z zakresu znajomości zasad przechodzenia przez jezdnię, znajomości znaków drogowych oraz konieczności posiadania odblasków. Następnie swoją wiedzą o zasadach w  ruchu drogowym pochwalili się uczniowie klas drugich i klasy szóstej tańcząc i śpiewając piosenki. Na zakończenie uczniowie klasy 7a, należący do koła teatralnego, zaprezentowali  młodszym kolegom scenki, które również przybliżyły tę tematykę.

Występom  przyglądali się przybyli na uroczystość goście: Wójt naszej gminy Ewa Markowska-Bzducha oraz Dyrektor WORD w Radomiu Marcin Ciężkowski.

Podczas spotkania dzieci  otrzymały elementy odblaskowe dla siebie i najbliższej rodziny. Na zakończenie spotkania, uczestniczyły w prelekcji poruszającej zagadnienia BRD prowadzonej przez pracownika Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu.

Opracowała: Barbara Panek