W ostatnim dniu nauki przed świętami Wielkanocnymi dzięki uczniom kasy 7a, 5 i 2b  pod kierunkiem pani Małgorzaty Drab rozpoczęło się duchowe przeżywanie Triduum Paschalnego. Uczniowie  przypomnieli całej społeczności szkolnej i przedszkolnej aktualność wydarzeń, które dokonały się za sprawą Jezusa Chrystusa dla naszego zbawienia.
Misterium  wielkanocne pt. Jezus żyje było jakby małymi rekolekcjami. Każdy z obecnych, słuchając słów Pisma świętego, pięknych pieśni w wykonaniu Dawida Siary, Zofii Grduk, Zofii Seredyn i szkolnego chóru pod kierunkiem pani Anny Bursy oraz patrząc na scenki odegrane przez uczniów klasy V, mógł przygotować się duchowo do przeżycia najważniejszych świąt chrześcijańskich.
Następnie pani Dyrektor Lidia Gomuła i proboszcz ks. Gustaw Kaczkowski złożyli życzenia wielkanocne.

Opracowała: Małgorzata Drab