Partnerem honorowym konkursów profilaktycznych był Zakład Linii Kolejowych w Skarżysku-Kamiennej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych. Moda na odblaski to coraz bardziej popularne hasło w naszym społeczeństwie. Zastosowanie elementów odblaskowych sprawia, że kierujący pojazdami lepiej widzą innych uczestników ruchu drogowego.

7 czerwca 2024 r. odbył się w PSP Mniszek Odblaskowy Pokaz Mody.

Celem tego wydarzenia było ukazanie zalet  używania elementów odblaskowych oraz wpływu tych elementów na bezpieczeństwo pieszych na drodze.

Na profesjonalnie przygotowanym wybiegu, przy dźwiękach energicznej muzyki, stanęli modele i modelki w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas 0 – III oraz młodzież klas IV – VIII. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali kreatywne stroje zawierające elementy odblaskowe. Nie zabrakło kamizelek odblaskowych,  błyszczących gadżetów czy kreatywnych nakryć głowy.

Po burzliwych naradach jury wyłoniło zwycięzców:

Kategoria klas 0 – III:

I miejsce – Blanka Tokarska , kl. I

II miejsce – Zofia Bączek, kl. IIa

III miejsce – Mikołaj Bączek, oddział przedszkolny

Kategoria klas IV – VIII:

I miejsce – Jakub Wachowicz, kl. VI

II miejsce – Lena Minda, kl. VI

III miejsce – Zofia Grduk, kl. VIIa

Niechaj moda na odblaski na stałe zagości w Mniszku! Bądźmy widoczni- bądźmy bezpieczni!

Z okazji Dnia Bezpieczeństwa w naszej szkole odbył się także "Test Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym i Kolejowym". Uczniowie musieli wykazać się  wiedzą  dotyczącą znajomości podstawowych zasad ruchu drogowego i kolejowego, znajomości znaków drogowych i odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach drogowych. Jesteśmy pod wielkim wrażaniem posiadanej przez naszych uczniów wiedzy z zakresu bezpieczeństwa.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria klas II – IV:

I miejsce – Gabriela Sawicka , kl. IIa

Wyróżnienie: Anna Kozicka, kl.III

Wyróżnienie: Kacper Seredyn, kl.IV

Wyróżnienie: Adam Nadgrodkiewicz, kl.IV

Kategoria klas V – VIII:

I miejsce – Zofia Seredyn, kl. VI

II miejsce – Barbara Wójcik, kl. V

III miejsce – Bartłomiej Oracz, kl. VIIb

III miejsce – Jakub Wachowicz, kl.VI

Gratulujemy i dziękujemy za tak liczny udział w konkursach!

Opracowała: Martyna Minda