Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 rozpoczęliśmy mszą świętą, którą odprawił ks. proboszcz Gustaw Kaczkowski. Następnie wszyscy przeszli do szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po przywitaniu gościa Przewodniczącego Rady Gminy Wolanów Pana Jacka Murawskiego,  Dyrekcji naszej szkoły, Grona Pedagogicznego, rodziców oraz uczniów wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn państwowy. Dalszą część uroczystości rozpoczęli absolwenci, którzy zatańczyli poloneza. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Lidia Gomuła, która podsumowała kończący się rok szkolny, zwracając szczególną uwagę na sukcesy naszych uczniów w konkursach oraz zawodach sportowych. Całemu Gronu Pedagogicznemu podziękowała za czas efektywnej i rzetelnej pracy, a rodzicom za aktywny udział w życiu szkoły i poszczególnych klas wręczając stosowne podziękowania. Wreszcie nadszedł czas, na który najbardziej czekali uczniowie. Rozdane zostały dyplomy, nagrody  i podziękowania uczniom za pracę, wysokie wyniki w nauce, odniesione sukcesy w konkursach i zawodach oraz wzorową frekwencję. Uczniowie odebrali też stypendia za wysokie wyniki w nauce. Podziękowania i najlepsze życzenia nauczycielom i uczniom złożył Przewodniczący Rady Gminy Pan Jacek Murawski, a Przewodnicząca Rada Rodziców pani Iwona Sawicka pogratulowała uczniom sukcesów, życzyła udanych oraz bezpiecznych wakacji, a nauczycielom podziękowała za całoroczny trud wychowywania i nauczania. Gratulacje i życzenia dla całej społeczności szkolnej złożyła również przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Nikola Wasik.

Po spotkaniu ogólnym uczniowie udali się do sal na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami.

Opracowała: Dorota Woźniak