11 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas ósmych. W uroczystości tej wzięli udział Wójt Gminy Wolanów Pani Ewa Markowska – Bzducha, sekretarz  Gminy Wolanów Pani Małgorzata Szczepaniak, ksiądz proboszcz Gustaw Kaczkowski, ksiądz proboszcz senior Adam Kuc,  dyrektor szkoły Pani Lidia Gomuła, wicedyrektor  Pani Beata Stanik, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Iwona Sawicka, przedstawiciele grona pedagogicznego, absolwenci, rodzice oraz uczniowie klas 7. Po uroczystym przekazaniu sztandaru młodszym uczniom ósmoklasiści zatańczyli poloneza, po którym zaprezentowali program artystyczny, w którym podziękowali dyrekcji, nauczycielom i rodzicom za trud wychowania, kształcenia oraz nauczania, za życzliwość i wyrozumiałość, dobre rady i wskazywanie właściwej drogi w życiu. Po części artystycznej dyrektor szkoły Pani Lidia Gomuła, wicedyrektor Pani Beta Stanik oraz Pani Wójt Ewa Markowska – Bzducha oraz wychowawczyni klasy Pani Dorota Woźniak wręczyły rodzicom listy gratulacyjne za trud włożony w wychowanie dzieci. Szczególne podziękowanie za zaangażowanie w życie klasy i szkoły odebrała Pani Katarzyna Burzyńska. Tradycją w naszej szkole jest, że uczniowie klas 7 żegnają uczniów klasy 8 przepysznym tortem, ciepłymi słowami i uściskami życząc sukcesów w szkole średniej. Na zakończenie wspólnie obejrzeliśmy film, który przypomniał różne sytuacje i działania szkolne absolwentów na przestrzeni 8 lat uczęszczania do szkoły podstawowej.

Po zakończeniu uroczystości rozpoczął się bal przygotowany przez uczniów klas ósmych oraz ich rodziców.

Opracowała Dorota Woźniak