Bezpieczeństwo uczniów to kluczowa sprawa dla wszystkich nauczycieli. Wychowawcy każdej z klas 0-3 już na początku września przeprowadzili pogadanki - podczas zajęć z uczniami oraz z rodzicami podczas zebrań klasowych - na temat bezpieczeństwa uczniów w szkole, w drodze do szkoły oraz w czasie wspólnych zabaw. Wszystkie klasy młodsze odbyły też spacery na pobliskie skrzyżowanie ulic, by w sposób praktyczny ćwiczyć bezpieczne przejście przez jezdnię po pasach.

Podsumowaniem omawianej tematyki był konkurs plastyczny "Bezpieczna droga do szkoły”, w którym wzięło udział 86 uczniów z najmłodszych klas. Wychowawcy przekazali do komisji konkursowej po kilka najciekawszych prac z każdej klasy. Dokonanie wyboru było dla członków jury niezwykle trudne, gdyż różnorodność sposobów zobrazowania tematu, jak i poziom rysunków małych artystów był wysoki. Ostatecznie wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce – Maja Małek kl. III B,

II miejsce – Nikola Kwiatkowska kl. III A,

III miejsce – Maja Szczytowska kl. III A,

Wyróżnienia:

Bartosz Adamkiewicz - kl. I

Nikola Siara kl. II,

Franek Godziński - odział przedszkolny

Gratulujemy uczniom osiągnięć, zdobytych nagród i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

Opracowała koordynator konkursów klas 0 -3:
Agata Seta