W piątek 27 września 2024 roku, uczniowie klas 4, 5, i 6 pojechali do Multikina w Radomiu na seans filmowy pod tytułem ,,Smok Diplodok”. Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz bezpiecznego zachowania w środkach transportu. To również doskonała okazja do integracji uczniów i wzmocnienia  więzi koleżeńskiej oraz wspólnego  świętowania  Dnia Chłopaka. Film opowiadał o smoku, który  znudzony życiem na rodzinnym bagnie, wyrusza na przygodę, gdy tajemnicza mgła zagraża jego światu. Razem z czarodziejem Hokusem Pokusem, Profesorkiem Nerwosolkiem i pilotką Entomologią odkrywa, że ich rzeczywistość to strona w komiksie.

Pełni wrażeń kinowych i kulinarnych, zadowoleni w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły.

Opracowała: Agnieszka Kalita