Upamiętniając rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zalegalizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.

Jest to dzień szczególny. To święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują.

Edukacja jest najpotężniejszą bronią,
której możesz użyć,
aby zmieniać świat.

Właśnie ten fragment, wypowiedziany przez Nelsona Mandelę, był mottem uroczystego apelu, który odbył się w naszej szkole 11 października. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrała się nasza cała społeczność szkolna. Odpowiedzialni za przygotowanie oprawy artystycznej w tym roku szkolnym byli uczniowie klas 4, 5, 6 oraz 7, którzy przygotowali ciekawą scenkę z życia szkoły. Wszystko to zostało zręcznie poprzeplatane piosenkami. Atmosfera była bardzo uroczysta, ale również zawierała elementy humorystyczne. Dzięki temu odczuć można było wyjątkowość tego święta, ale także radość życia społeczności szkolnej. Wręczenie słodkich upominków było wyrazem wdzięczności za trud i czas poświęcony naszej edukacji i wychowaniu.

Opracowała: Ewa Zjawińska