Przez cały dzień od 09.10.2024 r. świętowaliśmy różnorodność językowo-kulturową świata w naszej szkole. Tym razem poznaliśmy kraje europejskie takie jak Litwa, Węgry, Niemcy, Anglia, Norwegia. Klasy 5-8 przygotowały w salach lekcyjnych swoje stanowiska, przy których przedstawiciele  prezentowali wylosowany wcześniej kraj. Podczas prezentacji można było dowiedzieć się wielu ciekawostek, poznać przykładowe zwroty w języku danego państwa, obejrzeć zdjęcia charakterystycznych miejsc i osób, a także skosztować tradycyjnych dla danego kraju przekąsek. Każda klasa wykazała się ogromną kreatywnością i pomysłowością.

Natomiast klasy młodsze przygotowały przestawienie „Three little pigs” z elementami języka angielskiego oraz wykonały piosenki w języku angielskim.

Po przedstawieniu zostały rozstrzygnięte konkursy na plakat promujący naukę języków obcych oraz na najlepiej przygotowaną prezentację kraju. W konkurencji grupowej zwyciężyła klasa VIII a. W konkursie na plakat I miejsce otrzymał Jakub Wachowicz, II Agata Włodarska, a III Aleksandra Gadalska.

Dziękujemy wszystkim uczniom, wychowawcom oraz rodzicom za zaangażowanie.

Opracowała: Ewa Zjawińska