Dnia 04.04.2023r. na godzinie z wychowawcą uczniowie klasy 7 odbyli wirtualną podróż po świecie z wykorzystaniem okularów VR. Okulary te zostały zakupione w ramach projektu #Laboratorium Przyszłości. Na początku lekcji uczniowie obejrzeli krótki film o wirtualnej rzeczywistości oraz wysłuchali instrukcji prawidłowego korzystania z gogli VR. Później przenieśli się w wirtualny świat. Dzięki temu, przy wykorzystaniu okularów VR mogli siedząc w sali lekcyjnej pozwiedzać wiele miejsc. Były to między innymi: Madryt, Dubaj, Londyn, a także Paryż. Można było też wirtualnie popływać w głębinach morskich. Ta godzina z wychowawcą w innej odsłonie zachwyciła uczniów i teraz z niecierpliwością czekają na kolejne lekcje. Jesteśmy zadowoleni, że nowe technologie są dostępne dla naszych uczniów i możemy z nich korzystać.