Uczniowie klas 0-3 brali udział w zajęciach dotyczących obsługi drukarki 3D. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gotowe już modele, które mogli oglądać. Uczniowie poznali elementy budowy drukarki, możliwość wymiany filamentu, a także wysokość temperatury potrzebnej do wydruku.

Podczas samego procesu drukowania 3D uczniowie obserwowali, jak urządzenie stopniowo tworzy obiekt, warstwa po warstwie. To dostarczało im wglądu w techniczne aspekty procesu, takie jak kontrola temperatury i prędkości drukowania.Wykorzystanie technologii druku 3D w procesie nauczania daje szansę na wykorzystanie metody projektowej zwiększając atrakcyjność prowadzonych zajęć lekcyjnych. Drukarka 3D umożliwia poprowadzenie niestandardowych zajęć, które utrwalą się w pamięci uczniów, a tym samym proces nauki jest efektywniejszy.

Opracowała Agnieszka Nasiadko