Dzięki wirtualnej rzeczywistości (VR) uczniowie mogą badać trójwymiarowe obiekty i podróżować po świecie bez konieczności opuszczania sali lekcyjnej. Za nami pierwsze zajęcia w klasach 1-3 z wykorzystaniem okularów ClassVR, które zostały zakupione w ramach programu edukacyjnego „Laboratoria Przyszłości”. Aktywność z okularami VR była świetną zabawą połączoną z nauką. Uczniowie mieli możliwość m.in. podziwiać różnorodność flory i fauny zanurzając się na dnie oceanu, zobaczyć trójwymiarowe zwierzęta czy odwiedzić ciekawe miejsca, o których była mowa na lekcjach. Zajęcia dostarczyły uczniom sporej dawki wrażeń i dobrej zabawy. Z pewnością jeszcze nie raz będziemy wracać do tych emocjonujących doświadczeń.

Opracowała Agnieszka Nasiadko