Ty sam, jak możesz wspólnie z UNICEF świętować ten dzień, pokazując, że prawa wszystkich dzieci są ważne i że każdy z nas może zaangażować się w akcję pomocową na rzecz dzieci w Jemenie.

Idea Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to wyjątkowy dzień w roku, podczas którego oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa.

Ten rok jest szczególny. Trudny dla nas wszystkich, ale szczególnie trudny dla dzieci w miejscu, w którym jeszcze przed epidemią koronawirusa, sytuacja była tragiczna. Takim miejscem jest Jemen, kraj w którym od 5 lat toczy się wojna.

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju realizacja programu przeprowadzona będzie w trybie zdalnym realizując przez każdego wychowawcę zajęcia o prawach dziecka.

Pamiętajcie o kolorze niebieskim!

Co roku UNICEF Polska zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszystkich działaniach podejmowanych 20. listopada w Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. W sytuacji, kiedy dla zdrowia swojego i innych musimy zachować bezpieczny dystans, bądź pozostać w izolacji, postarajcie się, aby 20. listopada w Waszych domach zagościł kolor niebieski. Niebieski rysunek przyklejony na szybie okna to doskonały pomysł pokazania solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami:

1. Ewą Zjawińską
  2. Agnieszką Kalitą