Podsumowaniem realizacji projektu były prace konkursowe - grupowo wykonane plakaty zachęcające do ochrony ginących zwierząt. Każda z klas młodszych ujęła temat konkursu plastycznego w inny sposób.

Klasa II, pod kierunkiem p. Małgorzaty Zdybel, na malarsko wykonanej mapie Mniszka - swojej małej Ojczyzny - umieściła sylwetki zwierząt, np. sowy, sarny wykonane techniką collage z wykorzystaniem plasteliny, zasuszonych liści itp.

Klasa I, wraz z wychowawcą p. Agatą Setą, wykonała mapę Polski poprzez odbitki dłoni dzieci i nakleiła sylwetki zwierząt zagrożonych wyginięciem, wykonane różnymi technikami: malowanie, wypełnianie konturu plasteliną, kredkami, mazakowymi kropeczkami, wydzieranką z kolorowego papieru itd. Ponadto pierwszaki podzieliły się z innymi swoją wiedzą o zwierzętach, umieszczając obok portretów zwierzęcych ciekawostki, np. o rysiu, łosiu, czarnym bocianie czy jemiołuszce.

Uczniowie klasy III, pod kierunkiem p. Wiesławy Kality, za małą Ojczyznę wybrali teren gminy Wolanów i wokół zaznaczonych na niej okolicznych miejscowości ustawili przestrzennie wykonane sylwetki zwierząt, m. in. jeże z kolcami z pestek śliwek, bociany z kolorowych tkanin, sowy z karbowanej tektury itd.

Prace uczniów zostały sfotografowane i zdjęcia plakatów przekazane pocztą elektroniczną do dalszego etapu konkursu. Dzięki temu społeczność szkolna ma możliwość podziwiać prace swoich młodszych kolegów umieszczone na wystawce na szkolnym korytarzu oraz dowiedzieć się czegoś nowego o zwierzętach zagrożonych wyginięciem w Polsce.

Koordynator konkursów kl. I-III

Agata Seta