W dniu 23 marca 2022r.  w GCKiB w ramach Mazowieckiej Szkółki Dziennikarskiej Radia Radom odbyły się warsztaty dziennikarskie prowadzone przez dziennikarzy z Radia Radom. W zajęciach brali udział uczniowie klas VI - VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Mniszku. W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzieli się na czym polega praca dziennikarza radiowego, czym jest  "fake news", krytyka oraz konstruktywne myślenie, mogli przygotować serwis informacyjny, prognozę pogody, nagrać jego treść a później to odsłuchać. Najbardziej aktywną uczestniczką warsztatów okazała sie Oliwia Augustyniak uczennica naszej szkoły i to ona została nagrodzona wizytą w radiu i spotkaniem z Marszałkiem Rafałem Rajkowskim. Warsztaty były okazją do bliższego przyjrzenia się pracy dziennikarza radiowego.

Opracowała Agnieszka Kalita