W dniu 02 czerwca 2023r. uczniowie klas VIIIA i VIIIB uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich, w ramach projektu "Złota 10, czyli Mazowiecka Szkółka Dziennikarska" z Radiem Radom. Projekt zrealizowany z Samorządem Województwa Mazowieckiego. Pani Marzena, Michał Tarnowscy zachęcali młodzież do wyboru zawodu dziennikarza. Uczniowie poznali podstawowe pojęcia związane z dziennikarstwem, takiej jak rzetelność, myślenie krytyczne, fake news, hejt oraz narzędzia pracy dziennikarza. Młodzież została zaproszona na finał "Złotej 10, czyli Mazowieckiej Szkółki Dziennikarskiej" do Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia", który odbędzie się 07 czerwca 2023r. Najbardziej aktywną uczennicą okazała się być Anna Kraszewska, która na finale odbierze nagrodę od Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego.