Dzieci miały możliwość oglądania budowli i pomników charakterystycznych dla stolicy, zarówno z okien autokaru, jak i bezpośrednio podczas spaceru. Wędrówce po uliczkach Starego Miasta towarzyszyło już piękne słońce. Piękne kamieniczki Starówki, Zamek Królewski oraz pomnik Syreny ukazały się w pełnej krasie. Nie mogło zabraknąć obowiązkowych pamiątek czy lodów z centrum stolicy. Nasi uczniowie, w dużej części kibice piłki nożnej, bardzo ucieszyli się, że w dniu meczu drużyny biało – czerwonych mogli kilkakrotnie przejechać z różnych stron Stadionu Narodowego, obserwować wzmożony ruch kibiców i służb porządkowych przed wieczornym meczem z Turcją. Równie duże emocje towarzyszyły jeździe przez Wisłę po wiszącym moście.

Najbardziej oczekiwanym punktem programu wycieczkowego było zwiedzanie warszawskiego ZOO, spacer pośród coraz to ciekawszych przykładów zwierząt i zapoznanie z egzotycznymi gatunkami zwierząt, znanymi dotąd ze zdjęć czy ilustracji. Największy podziw wzbudziły oczywiście słonie, żyrafy, nosorożce, a najzabawniejsze tradycyjnie okazały się różne gatunki małp i papug. Dużą radość sprawiły dzieciom także nietypowe, nowoczesne atrakcje placu zabaw w ogrodzie zoologicznym.

W programie wycieczki była także długo oczekiwana wizyta w McDonald/s. Zakupione przez opiekunów zestawy Happy Meal przyjęte zostały z radością. Możliwe, że jeszcze większą satysfakcję sprawiła możliwość samodzielnego dokupienia posiłku w kasie samoobsługowej oraz zabawa na zjeżdżalni podczas oczekiwania, aż wszyscy wycieczkowicze skonsumują swoje dania.

Zadowolone i uśmiechnięte twarze uczniów w drodze powrotnej świadczyły o tym, że wycieczka do stolicy się podobała. Wiedza o Warszawie zdobywana osobiście, przeżyta emocjonalnie na pewno utrwali się uczniom dużo bardziej niż poznawana tradycyjnie. Z całą pewnością wrażenia z wycieczki zostaną w pamięci dzieci na długo.

Kierownik wycieczki: Agata Seta